20190212_095952
Bez kategorii

Valentine’s Day: Lola, Lolita, Dolores

Lola to pięknie brzmiące, hiszpańskie zdrobnienie od imienia Dolores. Powiadają, że kobiety noszące to imię mogą posiadać osobowość nieco despotyczną, autorytarną. Oprócz tego, mają wielką siłę przekonywania i lubią kierować innymi, są uparte. Dzisiaj prezentujemy wino kategorii Cava Brut, właśnie o nazwie Lola. Cavas, jak wiadomo, to hiszpańskie wina musujące, odpowiednik francuskich szampanów. Klasyfikowane są w zależności od zawartości cukru: od kategorii Brut Nature (0-3 gramów na litr), do Sweet, czyli słodkich (zawierających więcej niż 50 gramów). Cava z określeniem Brutoznacza musujące wino o zawartości cukrów do 12 gramów na litr. Jest to nowoczesne, eleganckie wino…wystarczy spojrzeć na butelkę. Po raz kolejny producent Paco&Lola, słynący z wyśmienitych Albariños, postawił na wzornictwo i jakość, które potrafią przyciągnąć uwagę konsumentów.

20190212_100933_004images

Dalmau9presentacion-de-la-coleccion-2015-de-jordi-dalmau                          Na twórcę etykiety tego produktu wybrano projektanta mody Jordi Dalmau, dobrze znanego w świecie ze znakomitych, ślubnych sukien. Ten uznany kataloński diseñador de moda  (projektant mody), inspirował się na mitycznych, okrągłych, białych plamkach, będących symbolem marki najlepszych win producenta, do których dodał kilka szczególnych elementów graficznych w różowym tle, zawierających między innymi podpis artysty.

20190212_120544          W ten sposób powstał zabawny i wyrafinowany nieco wizerunek apetycznie prezentującej się butelki o kosmopolitycznym imagu. Trzeba również dodać, że prezentacja wizualna Lola Cava Brut, występuje w doskonalej harmonii z jego zawartością. Jest to ekskluzywnie tworzone wino zrobione ze szczepów Xarel-lo, Macabeo i Parellada. Zawiera niewielką obecność dwutlenku węgla, co nadaje mu orzeźwiający smak. Dojrzewało minimum 9 miesięcy w butelce, co pozwoliło uzyskać słomkowy, jasnożólty kolor. Jeśli chodzi o zapach, wyczuwa się delikatne nuty drożdży w owocowym tle zielonych jabłek, grejpfrutów i marcepanu, oraz białych kwiatów. Na podniebieniu jest przyjemne, ładne i świeże.

Enamorados      Delikatne i drobne bąbelki tego hiszpańskiego szampana mają kremowy posmak i sprawiają, że jest miły w ustach. To nasza propozycja na Valentine’s Day. Piękne momenty w naszym życiu trzeba umieć celebrować dobrym winem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *