Canforrales Clasico 2
Bez kategorii

Uzależnieni od dobrego smaku- Canforrales Clásico

Są producenci, którzy cieszą się naszym dużym  uznaniem, bowiem już ich najbardziej ekonomiczne wina, oprócz doskonałej jakości, pokazują naprawdę wielką uczciwość pracy. Zrobić bardzo dobre wino w cenie powyżej 10-15 € wprawdzie nie jest sprawą łatwą, ale jest wykonalne. Osiągnąć tą samą metę przy winie kilkukrotnie tańszym, jest już ogromnym wyzwaniem dla każdego winiarza. Dzisiaj krótki opis jednego z takich właśnie win, które nie pozostawiają pustki w portfelu, a potrafią mocno usatysfakcjonować właściwie każdego smakosza. To przykład winiarskich pozycji, pokazujących, że można się również delektować bardzo dobrymi flaszkami za naprawdę niewielkie pieniądze, nawet w Polsce.

Canforrales-classico-286x300

Mowa o CANFORRALES CLASICO. To wyjątkowo udane Tempranillo narodziło się i powstało w hiszpańskiej La Manczy, w okolicach Villarobledo (gdyby ktoś chciał zerknąć na mapę Półwyspu Iberyjskiego). Pokazuje głębowko rubinowy kolor, czysty, intensywny … piękny. W kieliszku eksplodują aromaty, które ładnie deklamują naturę lepszych win. Są absolutnie czyste, bez żadnych sztucznych dodatków, czy zniekształceń. W ustach potwierdza się to, co zapowiadano nam w nosie. Objawia się cała postać i moc królewskiego szczepu, jakim jest Tempranillo, dobra robota enologa. Dużo bogatych, czerwonych owoców, w tym świeżo zerwane jeżyny, czerwona porzeczka i truskawki są tu bardzo soczyste i można powiedzieć, że dominują w całości. Znajdziemy również ładne garbniki, wyraźnie korzenne tło i trochę zielonych akcentów. Jest też spora kwasowość, która nadaje winu wyjątkowej świeżości i pięknie równoważy całość. CANFORRALES CLASICO  swoją złożonością potrafi okręcić każdego wokół palca, jest winem które usidla, wabi, ma uzależniający smak. Jest to bardzo przyjemny trunek doceniony na wielu międzynarodowych winiarskich konkursach najwyższymi nagrodami.

baco2015jpg (1)

Od dłuższego czasu śledzimy jego kolejne, wychodzące roczniki i nigdy nie zdefraudował. Rozmawialiśmy niedawno z naszą koleżanką Marianną o menadrach wyborów ludzi sięgających po wino. Marianna, jak zawsze sformułowała bardzo celne uwagi, które pozwolę sobie w całości przytoczyć. Każdy powinien wybierać sobie to, co mu się najbardziej podoba i nie zapominać o rozwijaniu swoich degustacyjnych umiejętności. Otóż, najtrudniejszą oceną według naszej koleżanki, jaką musi przejść każde wino, jest ta, która pochodzi właśnie od przeciętnego konsumenta, który ma zdecydować, czy kiedyś jeszcze po nie wróci, czy też nie. CANFORRALES CLASICO jest winem po które się wraca. Takie właśnie pozycje dostarczają nam radości z codziennej degustacji, i to już za niecałe 30 zł.

One thought on “Uzależnieni od dobrego smaku- Canforrales Clásico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *