book-2040901_960_720
Bez kategorii

Na naukę nigdy nie jest za późno- ALFAR Rioja

Mądrzy ludzie powiadają, że człowiek lubiący się kształcić nigdy nie pozostaje bezczynny. Powinno się przynajmniej raz w miesiącu sięgnąć po nową pozycję, na przykład książkę do czytania, lub jak kto woli, coś do nieco głębszej kontemplacji. Mamy na myśli oczywiście kosztowanie dobrych win gronowych. Nigdy nie jest za późno na poznanie fascynującego świata win. Historia wina przebiega prawie równolegle do historii ludzkości. Po stuleciach naszych doświadczeń z fermetacją soku z winogron oraz pomimo ogromnego zaawansowania technologicznego  współczesnego przemysłu winiarskiego, prawie wszyscy, dzisiejsi winiarze poszukują w dalszym ciągu tego samego celu, co ich przodkowie: utrafić w upodobania  jak największej  rzeszy smakoszy. Jedni osiągają sukces, innym się to niestety,  nie udaje. Dzisiaj opiszemy pozycję zwycięzcy, championa, wina robionego wyjątkowo sprawną ręką utalentowanej enolog z hiszpańskiego regionu Rioja, a dokładniej z tej części apelacji, którą zwykło się określać  Rioja Alta.

alf1Alfar etykieta trasera

Nazwa prezentowanego bohatera, to ALFAR VENDIMIA SELECCIONADA,  producent-  Bodegas Valdelacierva, kraj- słoneczna Hiszpania, szczep- królewskie Tempranillo. Jest to pozycja, która celuje wysoko i kusi, by się  z nią bliżej zapoznać. W katalogu wytwórni Valdelacierva, wino ALFAR VENDIMIA SELECCIONADA opisano  jako minimalistyczne. Ale myliłby się ten, kto sądzi, że chodzi o ograniczenie do minimum  konsumenckich wymagań. Wręcz przeciwnie. W tym wypadku powiedziano nam, że określenie minimalizmu odnosi się do kierunku zacieśniającego granice poznania wina do tego, co może być dostępne zmysłom i naszemu doświadczeniu.

alf2Valdelacierva-Logotipo

Mniej znaczy więcej. Istota minimalizmu ALFAR polega na tym, że jest w stanie wyrazić całą swoją wyjątkowość i elegancję w całkowicie przekonujący i łatwy sposób. Wszystko, a więc: owoce, aromaty, niuanse starzenia się, oraz jakość garbników, jest doskonale połączone. W zamiarze pokazuje to, co jest tak bardzo cenione w kategorii win Premium: czyste, podstawowe formy wyjątkowo udanego Rioja, odrzucające zarazem wszystko, co niepotrzebne. Pytaliśmy się w rozmowie z enologiem wytwórni  o sekret tej kreacji. Powiedziano nam, że w arkanach dobrego winiarstwa, prawdziwe misterium  musi być owiane zawsze tajemnicą. ALFAR VENDIMIA SELECCIONADA znajdziesz w portofolio sklepu Viniteranio. Zdecydowanie jest to wino dla osób lubiących się dokształcać, dodalibyśmy od siebie po zakończeniu degustacji, że również dla tych, co kochają poezję. Na zdrowie!

etykieta Alfardo5-hispanobodegas-introduction-2016-6-638

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *