San Isidro
Bez kategorii

Maj, walki byków oraz Święty Izydor

ruta-vino-de-jerez-guia-repsol-de-alimentos-y-bebidasMiesiąc maj w stolicy Hiszpanii jest nieodłącznie związany ze świętem patrona tego dużego miasta, którym jest San Isidro. To również 34 dni współzawodnictwa człowieka i byka, w ramach swoistego Mundialu, jakim jest la Feria de San Isidro. Chodzi o walki byków na największej  hiszpańskiej arenie o nazwie  Plaza de Toros Las Ventas, znajdującej się w samym sercu Madrytu

.Plaza-toros-Ventas-Madrid_1021408272_7233510_1020x574

Jeśli ktoś nie lubi widoku krwi, nie polecamy wizytacji tego miejsca. Feria San  Isidro to jednak nie tylko byki, ale również dużo muzyki na żywo, bardzo bogata oferta kulturalna, ciekawe spotkania, oraz przede wszystkim dobre jedzenie na niezliczonych terrazas barów i restauracji, oferujących znakomite  tapas oraz wyśmienite wina: tintos, blancos i rosados. Mniam, mniam, leci ślinka!

                                         Tapas

Celowo wstawiamy hiszpańskie nazewnictwo, by goście z Polski, którzy zdecydują się odwiedzić w tych dniach Madryt, nie czuli się mocno skrępowani przy zamawianiu dobrych win i smacznych zakąsek. My, na te ciepłe, wiosenne dni San Isidro polecamy wina Comenge. Comenge 1Comenge VerdejoZnakomite białe Verdejo oraz cała gama czerwonych tintos nie zawiodą Was, a napewno nie jednej osobie umilą pobyt. Prosimy tylko naszych czytelników, by w żadnym wypadku nie starali się mierzyć z groźnymi bykami na hiszpańskich corridas de toros. O nic więcej nam nie chodzi, jak o zachowanie w zdrowiu stałej liczby wiernych czytelników naszego bloga. Gdy uda się Wam już powrócić szczęśliwie do domu, zapraszamy do oferty naszego sklepu Viniteranio. U nas, również znajdziecie wyborne wina Bodegas Comenge, można je sobie łatwo zakupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *