sonrisa_y_vino2
Bez kategorii

Lopez Cristobal Crianza- uśmiech na twarzy

Za każdym razem gdy sięgam po jakieś ponadprzeciętne wino, odnoszę wrażenie uczestnictwa w wielkim winiarskim konkursie. Dwóch adwersarzy: wino i człowiek, wytycza swoje horyzonty. Należałoby zauważyć, że to samo wino niekiedy potrafi otrzymać bardzo zróżnicowane oceny pijących je osób. W zależności od wyrobienia, doświadczenia, oraz, co często zapominamy, aktualnej kondycji fizycznej i psychicznej, amplituda naszych recenzji może być bardzo szeroka. Nie mniej jednak przy dobrych winach i stosownym przygotowaniu, może się zawężyć. Od wielu już lat do win kategorii nienagannych zaliczamy całą gamę Lopez Cristobal.

Lopez Cristobal 4 wina                                                        Dla wineloversów stanowią swoisty przewodnik po hiszpańskim regionie Ribera del Duero. Lopez Cristobal to kultowa marka w świecie, wielki producent, jeśli chodzi o jakość. Nazwa LC kojarzy się z oryginalnością, perfekcją i nieprzeciętnym winiarstwem. Lopez Cristobal pracuje tylko w kategorii win dojrzewających w beczce. Jego tintos (czerwone wina) znalazły szerokie uznanie smakoszy z tego prostego powodu, że stanowią dla wszystkich swoisty podręcznik, kompedium wiedzy tego, czym powinno być dobre Ribera del Duero.

Lopez Cristobal BodegaLopez Cristobal FincaProponujemy dzisiaj zmierzyć się z jedną z pozycji wytwórcy- Lopez Cristobal Crianza. Zalecamy bardzo uważną degustację. Chodzi o to, by nie przeoczyć bogatego wachlarza niuansów. Lopez Cristobal Crianza to niekwestionowany champion najlepszych, światowych konkursów. Błyszczący, wiśniowy kolor z lekkim odcieniem fioletu i mocną łezką na szkle kusi, zachęca do dalszych odkryć. O tym winie można śmiało powiedzieć, że jest czystą esencją Ribera del Duero. Dwa rodzaje winogron tworzą jego kręgosłup i nadają mu osobowość: większościowe Tempranillo połączone z niewielką domieszką Merlota.

Lopez Cristobal 1                                                Odrobina francuskiego szczepu nadaje winu żywego koloru i dodatkowych nut świeżości, coś w rodzaju żartobliwej szczypty witalności w postaci francuskiego pudru na twarzy dojrzałej kobiety, która staje się w ten sposób jeszcze piękniejsza w swoich naturalnych kolorach J. Główna prezentacja tego wina odbywa się jednak na podniebieniu. Można jednoznacznie stwierdzić, że nie jest to typowe Ribera del Duero, które ma Power. Jego charakter jest raczej zrównoważony.

Lopez Cristobal2                                              Pokazuje niezwykle bogaty owoc stonowany dojrzewaniem w środowisku różnych dębów (amerykański i francuski). Ładnie zaznaczone, balsamiczne tło i długa końcówka pozostawiają w ustach mocne wspomnienia. Lopez Cristobal Crianza jest z tych win, które napełniają radością, bez względu na to czy jesteś sam czy w kimś, kończysz butelkę z uśmiechem na twarzy. W grupie kilku znajomych osób doszliśmy do wniosku, że ostatnio częściej pijemy wina niż je degustujemy. Czas więc sięgnąć po te pozycje, które w naszym życiowym konkursie pozwolą zachować uśmiech na twarzy na dłużej. Lopez Cristobal Crianza można kupić w sklepie Viniteranio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *