Zorzal Wines
Bez kategorii

José Peñin dosiada drozda

Dotarła do nas  kolejna informacja mogąca ucieszyć nie tylko właścicieli Viniteranio, ale również klientów tego sklepu, czyli smakoszy dobrych, hiszpańskich win. Autorzy przewodnika Guia Peñin umieścili na swojej liście  6 pozycji pochodzących  od producenta  Zorzal Wines z regionu Navarra.

puntos_peñin_2017_vzw-600x338

Tym, co nie wiedzą czym jest Peñin Guide wyjaśniamy, że to najbardziej ceniony hiszpański przewodnik winiarstwa, w którym co roku specjaliści oceniają oraz dokonują wyboru spośród prawie 12tys. winnych pozycji. Pozytywna opinia przyznania aż sześciu winom punktacji powyżej 90+, to niebywałe uznanie mogące  świadczyć o znakomitej kondycji  winiarni z małego misteczka Corella. Wielu znaczących krytyków światowego winiarstwa znających się dobrze na winach, zauważyło już od pewnego czasu kategorię projektu Viña Zorzal.

139_1_Vina_Zorzal_Botellas

Do znanych osób zachwycających się tymi winami, należą między innymi: Josh Raynolds, Tim Atkins, Christelle Guibert, Jancis Robinson oraz sam Robert Parker.  Ostatnio dołączył  również znany guru hiszpańskiego winiarstwa José Peñin. Wszyscy doceniają wysoką jakość i specyfikę wytwórcy. Znakomita Garnacha w różnych wydaniach robi wrażenie. Zachwyca świeżość i mineralność również słynnego, jednoszczepowego  Graciano, z tej samej wytwórni, które ze względu na relację jakości do ceny nie ma sobie równych w winiarskim świecie. Na półkach specjalistycznych sklepów możemy znaleźć wiele pozycji o ciekawie wyglądających etykietach. W przypadku Viña Zorzal motywem przewodnim prezentacji na butelce,  jest ptak o bliskiej nam nazwie Drozd, którego jak nam powiedziano,  często można spotkać w winnicach należących do producenta. Objada się zawzięcie smacznymi owocami winogron. Starzy ludzie powiadają, że ptaki też mają swój rozum.

Zorzal Wines 2

Hiszpański drozd jest ptakiem wysokich lotów i sądzimy, że również wartość ambitnego projektu trójki braci Sanz, wysoko ustawia poprzeczkę dla win z regionu Navarra. Cieszymy się niezmiernie, że jest o nich głośno, natomiast miłośnikom dobrych win z Półwyspu Iberyjskiego życzymy udanej degustacji. Wina tej wytwórni znajdziemy w sklepie Viniteranio

3 thoughts on “José Peñin dosiada drozda

 1. Paweł

  Wina są naprawdę świetne. Nawet podstawowa Garnacha to niezwykle interesująca pozycja. A Senora de las Alturas czeka jeszcze u mnie na swoją właściwą porę.

  Reply
 2. AgresticFinger Post author

  Jestem pewien Pawle, że Señora de Las Alturas spodoba się bardzo. Pokazuje najwyższe loty „drozda” z Navarry. To urzekające i bardzo dobre wino,. Już od pierwszego momentu degustacji da się wyczuć, że gra w Champions League światowego winiarstwa.

  Reply
  1. Paweł

   Wina nigdy nie próbowałem, ale słyszałem o nim same dobre słowa stąd bez wahania je zakupiłem. Domyślam się że dostarczy sporo wrażeń

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *